SERENGETİ

SERENGETİ

Serengeti güneş gözlükleri, eşsiz kalitesi ve yaratıcı buluşları sayesinde kısa sürede polarize güneş gözlüğü piyasasında en gözde markalardan biri haline gelmiştir.

Serengeti’yi diğer güneş gözlüklerinden ayıran buluşları nedir?
- Fotokromik teknoloji (güneşte koyulaşan camlar)
- Mavi ışık engelleme teknolojisi
- Spektrum kontrol teknolojisi (seçilebilirliği ve renkleri ayrıştırma)
- Polarize filtreyle %100 yansıma engelleme

Fotokromik (güneşte koyulaşma) özelliği camların güneşe ayak uydurmasını sağlar. Ultraviole ışınlara karşı duyarlı moleküller, %9′dan %24′e kadar kendiliğinden koyulaşarak az ışıklı ortamlarda açık, çok güneşli ortamlarda koyu ton alır.

http://2.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/TBfvAMfkgtI/AAAAAAAADYQ/5-3gTaSOAdg/s1600/modatakip.net+Serengeti+G%C3%BCne%C5%9F+G%C3%B6zl%C3%BCkleri+4.jpg

Mavi ışık engelleme teknolojisiyle gördüklerinize inanamayacaksınız! Bu teknoloji yüksek çözünürlükte seçilebilirlik ve renk artışı sağlar. Mavi ışık dikkati dağıtıp bulanık görüntü oluşturur, mavi rengi engelleyerek bu sorun giderilir, rahat ve güvenli bir sürüş sağlanır.

http://3.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/TBfvAO3Z4XI/AAAAAAAADYI/bOBQOigA00Y/s1600/modatakip.net+Serengeti+G%C3%BCne%C5%9F+G%C3%B6zl%C3%BCkleri+3.jpg

Polarizasyon özelliği yalnızca paralel ışınlara izin verir, yerden gelen yansımaları engeller (asfalt yansıması, su yüzeyindeki yansımalar, araçların cam yansıması vb.)

http://2.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/TBfu_zN5cHI/AAAAAAAADYA/nkfLeYxymtA/s1600/modatakip.net+Serengeti+G%C3%BCne%C5%9F+G%C3%B6zl%C3%BCkleri+2.jpg

Doğal olarak bu teknolojik gelişimler serengeti’yi sürücülere ve pilotlara, göz doktorlarının önerdiği bir ürün haline getirdi. Aynı zamanda katarakt ameliyatı sonrası için şiddetle tavsiye edilmektedir.

http://3.bp.blogspot.com/_Z8loRfZkzJo/TBfu_XDYCVI/AAAAAAAADX4/xyHmh3d7SGA/s1600/modatakip.net+Serengeti+G%C3%BCne%C5%9F+G%C3%B6zl%C3%BCkleri+1.jpg

Serengeti gözlükler size 7 adet cam seçeneği sunmaktadır:
1. Drivers: Bu fotokromik cam araba kullananlar için vazgeçilmezdir.
2. Drivers Degrade: Bu fotokromik cam pilotlar için üretilmektedir.
3. Drivers Polarize: Polarizasyon özelliği ile rahat ve güvenli bir sürüş sağlar.
4. 555nm: Çok fazla ışıklı ortamlarda ve parlak cisimlerde muhteşem sonuç verir.
5. 555nm Polarize: Çok fazla ışıklı ortamlarda ve parlak cisimlerde muhteşem sonuç verir. Tek farkı polarize olmasıdır.
6. Sedona: Sporculara önerilir. Golf oynayanlar ve kayak yapanlar için idealdir.
7. Sedona Solarize: Sporculara önerilir. Golf oynayanlar ve kayak yapanlar için idealdir. Tek farkı polarize olmasıdır.

Serengeti kullanan bazı ünlüler:
Ünlü aktör Val Kilmer, Nikita dizisinden tanıdığımız Peta Wilson, Grey’s Anatomy dizisinden muhteşem gülüşüyle Patrick Dempsey, efsanevi Formula 1 pilotu Alain Prost, şu sıralar Desperate Housewives’ta Mike karakterini canlandıran James Denton.