GÖZ HASTALIKLARI

Katarakt - Opaklaşan Mercek
 
 
Katarakt gözün içinde bulunan doğal lensin saydamlığını kaybederek opaklaşmasıyla oluşur.Kişi net göremez ve renklerde soluklaşma olur.Kataraktın oluşumunda çeşitli etkenler rol oynar ancak en sık rastlananı genellikle 60 yaş üzerinde yaşa bağlı oluşmasıdır.Fako (dikişsiz katarakt ameliyatı) yöntemiyle tedavisi başarıyla yapılmaktadır.
Katarakt Gözün Görüşü
Sağlıklı Gözün Görüşü
 
Retina Yırtılması
 
 
Retina dokusunda ufak bir delinme ya da yırtılma meydana geldiğinde kişi nesneleri çarpık görmeye başlar ve ışık çakmaları oluşur.Başlangıç safhasında fark edilen bu durum öncelikle basit bir Argon Lazer tedavisiyle emniyet altına alınır gerekli görülürse cerrahiye de başvurulabilir.
 
Retina Yırtılması Gözün Görüşü Sağlıklı Gözün Görüşü
 
Makula Dejenerasyonu - Görme Merkezinin Yapısı Bozuluyor
 
 
Retina üzerinde bulunan ve makula denilen görme merkezinin yapısının yaşla bağlı olarak bozulmasıyla oluşan bu hastalıkta kişi merkezi görme duyusunu kaybeder. Uzun yıllar yapılan araştırmalar sonucunda 2000 yılında FDA tarafından onaylanan Fotodinamik Lazer yöntemiyle makula dejenerasyonunun bazı tiplerinin tedavisi Dünya Göz Hastanesinda başarıyla yapılmaktadır.
 
Makula Dejenerasyonu Gözün Görüşü Sağlıklı Gözün Görüşü

 

Hasarlı Optik Sinir - Glokom
 
 
Göz içi sıvısındaki basıncın artmasıyla birlikte optik sinirde hasar meydana gelir.Bu hasar görme alanındaki daralmayla kendini belli eder.Başlangıç safhasında belirti vermeyen bu sinsi hastalık düzenli yaptırılacak detaylı göz muayenesinde erken teşhis edildiğinde görme kaybına sebep olmadan damla, yağ lazer ya da gerekli görülürse ameliyatla kontrol altına alınabilir.
 
Glokom Gözün Görüşü Sağlıklı Gözün Görüşü
 
 
Retina Dekolmanı - Ayrılmış Retina
 
 
Görmemizi sağlayan retina dokusunun çekilerek yerinden ayrılmasıyla kişinin görmesi aniden siyah bir perdeyle kapatılmışcasına azalır.Böyle bir durumda görmenin tamamen kaybedilmemesi açısından acil cerrahi müdehale son derece önemlidir.Dünya Göz Hastanesi 365 gün 24 saat acil göz cerrahisi hizmeti vermektedir.
 
Retina Dekolmanı Gözün Görüşü Sağlıklı Gözün Görüşü